شهرستان کوهرنگ از شهرستان های هفت گانه استان چهارمحال و بختیاری است که به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی زیاد به قطب گردشگری این استان تبدیل شده است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی کوهرنگ خبر، آب و هوا و بارش های زمستانی دست به دست هم داده و زیبایی های خارق العاده ای در شهرستان کوهرنگ ایجاد کرده و هم اکنون این شهرستان به منطقه ای جذاب برای طبیعت گردان و مسافران بهاری، تابستانی، پاییزی و زمستانی تبدیل شده است.

استان چهارمحال بختیاری با اقلیم متنوع دارای جاذبه های گردشگری است و شهرستان کوهرنگ از جمله شهرستانهای چهارمحال و بختیاری است که به دلیل چشمه سارهای متعدد چون چشمه دیمه، چشمه سرداب، چشمه مروارید، چشمه آب معدنی کوهرنگ و دیدنیهای طبیعی همچون تونل کوهرنگ، آبشار شیخ علی خان، دشت لاله های واژگون و پیست اسکی شهرت بسیار دارد.
چشمه دیمه یکی از چشمه های شهرستان کوهرنگ است که شهرت فراوان داشته و سالانه توجه هزاران نفر از گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود جلب می کنند. از این چشمه معروف در ابیات و موسیقی بختیاری با عنوان آی دیمه آی دیمه فراوان نام برده شده است.
این چشمه در ۱۰ کیلومتری شهر چلگرد و در مجاورت روستای دیمه واقع شده است و سرچشمه اصلی زاینده رود است. آب این چشمه از گواراترین آبهای جهان ودارای خواص درمانی فوق العاده است .

فرماندار شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: در اطراف این چشمه تمامی زیرساخت های مورد نیاز گردشگران نظیر راه دسترسی آسفالته، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، فضای سبز، سکوی نشیمن، دسترسی به واحد اقامتی و پذیرایی، پارکینگ و آلاچیق فراهم است.
مرتضی زمانپور با بیان اینکه استقبال گردشگران از این منطقه عالی است، گفت: مناظر زیبا وسرسبز با چشم انداز طبیعی بی بدیل منطقه و فضاسازی اطراف چشمه مکانی مناسب برای گردشگران و به عنوان یکی از تجمع گاه های ایلات وعشایر بختیاری به شمار می آید.
چشمه دیمه در مجاورت روستای دیمه در ۱۲ کیلومتری چلگرد از توابع شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری و ۸۵ کیلومتری شهرکرد (مرکز استان) قرار دارد. این چشمه سرچشمه اصلی رودخانه زاینده رود است و آب آن از گواراترین آ‌ب‌های جهان می‌باشد که دارای خواص درمانی می‌باشد. آب این چشمه در درمان سنگ کلیه و برای جلوگیری از پوسیدگی دندان مناسب تشخیص داده شده است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *