هفت اثر شگفت انگیز آب بر روی بدن

افزایش انرژی بدن

فواید و تاثیرات آب برروی بدن , شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید احساس خستگی میکنید. علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن میشود و کمبود آن موجب اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها میگردد. اگر بدن شما به اندازه کافی آب دريافت کرده باشد ، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن ، با شدت بیشتری کار کند.آب ماده حیاتی بدن است.

حفظ تناسب اندام

فواید و تاثیرات آب برروی بدن , اگر به دنبال کاهش وزن هستید ، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن میشود ، همچنين نوشیدن آب موجب میگردد تا احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنی های پر کالری ، تا میتوانید آب بنوشید.

کاهش استرس

فواید و تاثیرات آب برروی بدن ,استرس مهمترین سم بدن میباشد. ۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل میدهد. به هنگام تشنگی ، بدن و مغز ، برای انجام فعالیتهای خود با فشار و استرس مواجه میشوند. برای کاهش سطح استرس ، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش ، یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.
جلوگیری از گرفتگی عضلات

فواید و تاثیرات آب برروی بدن , نوشیدن آب باعث میشود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی و پاک سازی سموم از آنها راحت تر انجام گردد. همچنین آب بعنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل میکند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد ، میتوانید با قدرت بیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.

تغذیه پوست

فواید و تاثیرات آب برروی بدن , خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب ، بیشتر و عمیق تر میشوند. نوشیدن آب باعث حجيم تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوانتر شدن پوست میشود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست شده و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک میکند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم میسازد.
بهبود کارکرد دستگاه گوارش

فواید و تاثیرات آب برروی بدن , آب هم مانند فیبر غذایی باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش شده ، موجب تسهیل حرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن میشود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.

کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه

فواید و تاثیرات آب برروی بدن , با کاهش نوشیدن آب ، خطر ابتلا به سنگ های مجاری ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار شده و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجاري ادراری میگردد. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمیتوانند شکل بگیرند ، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.عوارض کمبود آب در بدن گاهی اوقات میتواند به اندامهای داخلی بدن آسیب جدی وارد کند.

زمان های صحیح نوشیدن آب

فواید و تاثیرات آب برروی بدن , با زمانبندی صحیح نوشیدن آب ، اثر آن را در بدن خود بالا ببرید. به پيشنهادهاي زير توجه کنيد :

دو لیوان آب (بعد از بیداری) به فعال کردن ارگان های داخلی کمک میکند.

یک لیوان آب (۳۰ دقیقه قبل از غذا) به هضم راحت غذا کمک میکند.

یک لیوان آب (قبل از گرفتن حمام) به کاهش فشار خون کمک میکند.

یک لیوان آب (قبل از خواب) به منظور جلوگیری از سکته مغزی یا حمله های قلبی.

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *