خواص درمانی آب معدنی اورانوس

بهترین آب معدنی ایران

بهترین آب معدنی

استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های کشور است که مناطق طبیعی نظیر چشمه‌سارهای متعدد و آبشارهای گوناگون دارد، در این راستا شهرستان کوهرنگ از شهرستان‌های هفت‌گانه این استان است که به علت برخورداری از جاذبه‌های طبیعی فراوان به قطب گردشگری این استان تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا- آب و هوا و بارش‌های زمستانی دست به دست هم داده و زیبایی‌های خارق‌العاده ای در شهرستان کوهرنگ ایجاد کرده و هم‌اکنون این شهرستان به منطقه‌ای جذاب برای طبیعت‌گردان و مسافران بهاری، تابستانی، پاییزی و زمستانی تبدیل شده است.

منطقه‌ی چهارمحال بختیاری با اقلیم متنوع، جاذبه‌های گردشگری دارد و شهرستان کوهرنگ از شهرستان‌های چهارمحال بختیاری است که به علت چشمه‌سارهای متعدد چون چشمه‌ی «دیمه»، چشمه‌ی «سرداب»، چشمه‌ی «مروارید»، چشمه‌ی آب معدنی «کوهرنگ» و دیدنی‌های طبیعی چون تونل «کوهرنگ»، آبشار «شیخ علی‌خان»، دشت لاله واژگون، پیست اسکی شهرت بسیار دارد.

چشمه‌ی دیمه یکی از چشمه‌های شهرستان کوهرنگ است که شهرت فراوانی دارد و سالانه توجه هزاران نفر از گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود جلب می‌کنند. از این چشمه معروف در ابیات و موسیقی بختیاری با عنوان آی دیمه آی دیمه فراوان نام برده شده است.

این چشمه در ۱۰ کیلومتری شهر چلگرد و در مجاورت روستای دیمه واقع شده است و سرچشمه‌ی اصلی زاینده‌رود است. آب این چشمه از گواراترین آب‌های جهان و خواص درمانی فوق‌العاده‌ای دارد.

به گزارش ایسنا، «منصور عزت‌پناهی»، کارشناس کانون‌های گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهار محال و بختیاری، بهترین زمان مناسب برای بازدید از چشمه‌ی دیمه را اسفندماه تا اواخر فصل پاییز دانست و گفت: در اطراف این چشمه همه‌ی زیرساخت های مورد نیاز گردشگران نظیر راه دسترسی آسفالته، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، فضای سبز، سکوی نشیمن، دسترسی به واحد اقامتی و پذیرایی، پارکینگ و آلاچیق فراهم است.

وی با بیان این‌که استقبال گردشگران از این منطقه عالی است، گفت: مناظر زیبا و سرسبز با چشم‌انداز طبیعی بی‌بدیل منطقه و فضاسازی اطراف چشمه مکانی مناسب برای گردشگران و به‌عنوان یکی از تجمع‌گاه‌های ایلات وعشایر بختیاری به شمار می‌آید.